Impreza towarzysząca
Impreza towarzysząca

Rejestracja uczestników konferencji

04-06-2025 08:30 - 04-06-2025 09:30
Budynek:
Auditorium Maximum, kampus ANS w Pile
Budynek:
Auditorium Maximum, kampus ANS w Pile
Prowadzący:
dr hab. Donat Mierzejewski, prof. ANS
Budynek:
Auditorium Maximum, kampus ANS w Pile
Prowadzący:
dr hab. Dagmara Woźniakowska, prof. UW
Budynek:
Audytorium Maximum, kampus ANS w Pile
Budynek:
Audytorium Maximum, kampus ANS w Pile
Prowadzący:
dr hab. Piotr Chomczyński, prof. UŁ
Budynek:
stołówka kampusu ANS w Pile
Budynek:
budynek D, sala 113
Prowadzący:
mgr Artur Godlewski, asystent ANS w Pile
Wizualizacja to bardzo ważna kwestia, zarówno w aspekcie teorii informacji, pedagogiki, jak i kryminalistyki. Obraz zawarty w cyfrowym pliku to nie tylko metoda rejestracji obrazu dla celów dowodowych, ale także często obiekt badań kryminalistycznych.
Rejestracja obrazu wymaga odpowiedniej platformy technicznej - jedną z najnowszych w tej dziedzinie są systemy BSP (RPAS), popularnie zwane dronami. Co potrafią, jak się je wykorzystuje i jakie są perspektywy ich rozwoju i zastosowania w pracy organów ścigania porozmawiamy w MediaLab
Budynek:
budynek D, sala 204
Prowadzący:
mgr Bożena Andrzejewska, asystent ANS w Pile
Jeśli oglądasz popularne seriale kryminalne lub czytasz powieści kryminalne, możesz pomyśleć, że niedbale zostawiony odcisk palca z dłoni bez rękawiczek, lub rękawiczki, są kluczem do rozwiązania zagadek kryminalnych i identyfikacji sprawcy, to te warsztaty są właśnie dla Ciebie.
Podczas warsztatów postaramy się przybliżyć problematykę ujawniania i możliwości identyfikacyjnych śladów dermatoskopijnych. Odpowiemy na pytania np. czym różni się cheiloskopia od cheiroskopii, przybliżymy wykorzystanie śladów linii papilarnych w biometrii, zastanowimy się nad zagadnieniem czy można ukraść ślady linii papilarnych.
W części praktycznej poznamy podstawowe pędzle, proszki, folie daktyloskopijne, skupimy się na ujawnianiu śladów metodami adhezyjnymi.
Zajęcia poprowadzi mgr Bożena Andrzejewska – ekspert kryminalistyki w dziedzinie wizualizacji i identyfikacji śladów dermatoskopinych. Dodatkowo studenci Kryminalistyki z kryminologią otoczą uczestników spotkania wsparciem i indywidualną opieką podczas zajęć.
Budynek:
budynek D
Prowadzący:
dr Kamila Sadaj - Owczarek, Kierownik Katedry Ratownictwa Medycznego
Budynek:
Hotel Gromada
Pomieszczenie:
sala bankietowa
Budynek:
Budynek D kampusu ANS, Auditorium prof. dra hab. Adama Marcinkowskiego
Prowadzący:
mgr Bożena Andrzejewska, ANS w Pile; mgr Aneta Kaczmarek, WASE ANS w Środzie Wlkp.
Współczesna popkultura – filmy, seriale, literatura, gry komputerowe – przedstawia sprawców przestępstw w różnorodny sposób, kształtując tym samym społeczne wyobrażenia na temat kary i resocjalizacji.

Czy popkultura wzmacnia negatywne stereotypy na temat przestępców, a także ich karania i resocjalizacji, czy może skłania do refleksji nad skutecznością proponowanych w tym obszarze rozwiązań? Jakie modele karania dominują w kulturze masowej i na ile odpowiadają rzeczywistości? W jakim stopniu karanie przestępców powiązane jest z oddziaływaniami resocjalizacyjnymi?
Podczas forum studenckiego podejmiemy dyskusję o tym, w jaki sposób media kreują postaci przestępców i ich resocjalizację, jakie wzorce postępowania promują oraz czy mają one wpływ na społeczne postrzeganie wymiaru sprawiedliwości.

W ramach wydarzenia odbędą się wystąpienia prelegentów, dyskusje panelowe oraz analiza wybranych przykładów z filmów, seriali i literatury.
Budynek:
Hotel Gromada
Prowadzący:
dr hab. Piotr Chomczyński, prof UŁ, dr hab. Przemysław Frąckowiak, prof. ANS, dr Michał Szykut
Budynek:
Hotel Gromada
Prowadzący:
dr hab. Dagmara Woźniakowska, prof. UW; dr hab. Piotr Herbowski, prof. AKP;
Szczegółowa informacja o wystąpieniach zaplanowanych w trakcie poszczególnych paneli dostępna jest w sekcji PANELE
© 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: OPTeam S.A.